КУРСИ ОПЕРАТОРІВ КОТЕЛЬНІ
Код професії за Державним класифікатором України-8162
ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ 2-6 РОЗРЯД
Фахівець, що забезпечує безпечну і безаварійну експлуатацію обладнання котельні.
ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ
Навчений фахівець, робота якого полягає в підтримці функціонування обладнання, що виробляє гарячу воду, нагріту пару. Ця спеціальність інтерпретується і по-іншому: оператор котлів, фахівець з обслуговування установки для подачі пари, опалювач, робочий котельні, оператор парогенераторів.
Навчені працівники працюють на підприємствах ЖКГ, у виробничій сфері, де потрібне отримання нагрітих рідких і пароподібний ресурсів, що беруть участь в опаленні або технологічних процесах виробництва.
Отримання розряду
Оператору котельні присвоюється певний кваліфікаційний рівень.
Відразу після навчання він отримує II розряд.
Початковий рівень передбачає знання щодо правил функціонування нагрівального обладнання, дотримання безпеки при обслуговуванні пристроїв, що знаходяться під напругою, вміння робити виміри за приладами КВП. Фахівець допускається до роботи установок для вироблення пари та котлів продуктивністю до 3 Гкал / год, бойлерів − до 5 Гкал / год.
Працівник III розряду
розбирається в принципах роботи агрегатів, приладів контрольно-вимірювального призначення. Він допускається до обслуговування бойлерів і котлів продуктивністю до 20 Гкал / год.
Спеціаліст IV розряду
допускається до агрегатів, які виробляють терморесурси у кількості 20-65 Гкал / год. При цьому він добре розбирається в обслуговуванні техніки, може самостійно визначити причину виходу з ладу котла або бойлера і спосіб відновлення їх працездатності.
Оператор котельні V розряду
здатний стежити за роботою і попереджати несправності в котлах з виробленням тепла, потрібної для отримання термопродуктивності у 65-130 Гкал/год. Він знає, як налаштувати і коригувати прилади автоматики КВП, розбирається в котлах різної конструкції.
Працівник VI розряду
здатний управляти безперебійним функціонуванням найпотужнішими водогрійними і виробляючими пару установками. Його не було збентежать складні прилади контрольно-вимірювального типу, він розбирається в конструкції і правильній експлуатації кожного автомата, має уявлення про потрібний вибір палива і його витрати за зміну, здатний визначити ККД котельні.
Небезпеки на робочому місці
Навчання професії має на увазі не тільки ознайомлення з роботою водогрійних пристроїв, але і навчання техніки безпеки на небезпечному місці.
Оператор повинен знати, як:
- Уберегти себе від падіння, викликаного розлитим під ноги пальним, появою на підлозі мастила
- Не обпектися, перебуваючи поблизу гарячих котлів і бойлерів
- Виключити ураження електричним струмом
- Діяти при загорянні сажі, брудного дрантя, витоку палива, вибуху вмісту котла або його самого
- Не допустити отруєння організму CO2, гідрацином
- Уберегти шкіру і очі від поразки
Обов’язки оператора котельні
Досвідченому фахівцеві доручається безліч завдань.
- Він запалює тверде паливо або газ факелом, налаштовує швидкість надходження в котел вихідної рідини.
- Веде журнал спостережень, в який заносить дані, що стосуються роботи котлів і прилеглих установок: вимірювані показники приладів, виконані за зміну коригування значень, аврали, що трапилися за зміну
- Очищає хімічним способом воду, що надходить до котлів
- Видаляє з системи золу, шлам та інші продукти відходів
- Стежить за надходженням в систему розподілу достатньої кількості пара або нагрітої до потрібної температури води
- Стежить за роботою всіх пристроїв, підтримкою на потрібному рівні значень КВП (температури, тяги, тиску)
- Може замінити зламані пальники, пошкоджені арматурні частини і труби
- Допомагає ремонтній бригаді виконати більш складне відновлення / заміну окремих елементів системи
Отримання професії
Навчальний комбінат професійної освіти «Славутич» надає можливість отримати базові знання та придбати початковий практичний досвід, а також підтвердити наявну кваліфікацію по 40-ка спеціальностях.
Особливість співпраці з нами − це:
- Можливість отримання методично складеного навчання, заснованого на більш ніж 20-річному досвіді роботи на ринку;
- Надання теоретичної бази знань і практичного засвоєння фаху, що дає можливість успішно скласти іспит за професією і отримати (підтвердити, підвищити) робочий розряд
- Проведення навчання в зручному місці: на території замовника, в НКПО «Славутич»
- Вибір форми і періодичності проведення навчання
Ми готуємо робітників котельні до атестації, переатестації і щорічної перевірки знань. Перша необхідна для присвоєння розряду, друга потрібна при тривалій перерві в роботі, зміні посадових інструкцій оператора котельні, необхідності підтвердити свою кваліфікацію на новому робочому місці. Щорічна перевірка знань використовується для підтвердження досвіду в роботі та вміння запобігти серйозним ситуаціям на робочому місці, пов’язаним зі значними поломками і повним виходом обладнання з ладу через дії співробітника, який здійснює нагляд за працюючими установками і приладами КВП.
ТЕРМІНИ НАВЧАННЯ
ЗДАЧА ІСПИТУ
ДОКУМЕНТИ
- ПАСПОРТ
- ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ
- ВИСНОВОК ПОПЕРЕДНЬОГО МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ (ОБСТЕЖЕННЯ) Проф ПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ПРОФЕСІЇ: «ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ»
- 1 ФОТОГРАФІЯ ФОРМАТУ 3X4