Навчання на Оператора газорозподільної станції

Код  професії за державним класифікатором України 8290

Навчальний комбінат «Славутич» запрошує учнів для проходження навчання на Оператора ГРС (4 розряд)


Оператор газорозподільної станції ¬ робітнича професія, яка затребувана в сфері газопостачання, водоподачи, електророзподілення. Фахівці потрібні на підприємствах, пов’язаних з переробкою нафти, збереженням, розподілом і транспортуванням газу по магістральних шляхах.

Коротко про професію


 

На ГРС виконуються такі операції:
 • очищення газу від пилових фракцій і домішок;
 • редукування (зменшення пропускного тиску при переході з одного елемента вузла в інший з підтриманням робочих характеристик);
 • одоризація (додавання кольорового або ароматизованого компоненту, необхідного при виявленняі витоку газу);
 • визначення витрат газу перед прямим транспортуванням клієнтам.
Що повинен знати і чим займатися оператор ГРС

Оператор газорозподільної станції отримує знання в питаннях:

 • читання схем газорозподільних станцій і контрольно-розподільних пунктів комунікацій, що з'єднують обладнання в єдині контур взаємодії;
 • вміння здійснювати контроль над приладами, що функціонують під. тиском;
 • використання одоранту, що дозволяє виявити витік газу;
 • варіантів налагодження облікових приладів і регуляторів тиску.
Обов’язки оператора ГРС
 • Перевірка відповідності режимів зазначеним робочим показниками, виконання необхідних коригувань.
 • Виявлення несправностей, пов'язаних з витоком газу.
 • Налагодження та перевірка показників за приладами обліку і розподілу.
 • Підготовка апаратів до повірочного обстеження.
 • Уміння розбиратися і працювати з картограмами, підраховувати кількість обсягу газу, що направляється кожному із споживачів.
 • Оперативний ремонт технічних засобів і шляхів подачі ГРС без складних автоматичних приладів (початковий рівень оволодіння фахом).
 • Ведення поточної звітності, що стосується витрат одоранту і масла для уловлювачів дрібних пилових фракцій.
Вимоги до здоров’я

Робота оператора ГРС проходить в умовах закритих приміщень, при підвищеному шумі. Значна кількість приладів і необхідна уважність протягом робочої зміни вимагають гарної концентрації, відмінного зору (або гарних окулярів). Працювати доводиться при штучному освітленні, дотримуватися підвищеної обережності при роботі з токсичними газами. Потрібно швидко рухатися, працювати із усвідомленням власної відповідальності за ведення процесу, мати здорову психічну систему.

Робочі розряди

Присвоєний розряд визначається складністю виконання завдань і обсягами робіт.

Оператор ГРС IV розряду здатний виконувати професійні обов’язки, обслуговуючи станцію, яка розподіляє до 1 000 000 м³ газу. При цьому відсутня автоматизація виконання процесів.

IV

Оператор V розряду працює з аналогічними станціями з об’ємом споживання ресурсу до 1 000 000 м³ і з автоматизованими ГРС з продуктивністю не більше 1000 000 м³ газу за денно-нічний період.

V

Оператор VI розряду працює з автоматизованими станціями, на яких за добу передається більш, ніж 1000 000 м³ ресурсу.

VI
Незважаючи на назву «робочий», оператор ГРС вважається високопрофільним і грунтовно підготовленим фахівцем. Перебуваючи в операторській, він вміє працювати з приладами обліку, контролю і регулювання подачі газу.
Як пройти навчання спеціальності

 Н авчальний комбінат професійної освіти «Славутич» проводить набір на навчання за спеціальністю «Оператор ГРС». В ході курсу аудиторія слухачів вивчить основи електротехніки, гідравліки, теплотехніки, термодинаміки, розбереться з кресленнями, схемами, пристроєм газорозподільних станцій, роботою контрольно-вимірювальних приладів, системою магістральних комунікацій, охороною праці.

 Щ об повноцінно донести знання, набирають невеликі групи. В результаті кожен, кого навчають, засвоює програму, миючи час на опанування теоретичного матеріалу та отримання відповідей на свої запитання. Наша мета полягає в якісній підготовці, яка допоможе за кілька років перетворитися в досвідченого професіонала і стати бригадиром операторів ГРС.

Програма складена ведучими фахівцями галузі та педагогами, поєднує у собі базові знання та сучасні технології навчання. Видане посвідчення є допуском до виконання робіт після проходження практики під керівництвом досвідчених колег VI розряду на підприємстві.

Щорічно оператору ГРС бажано оновлювати свої професійні знання, проходячи курси підвищення кваліфікації. Направляє його туди підприємство.

Курси та семінари
Звертайтесь з 24 липня
до Навчального комбінату професійної освіти «Славутич».

В цей період проводиться набір у навчальну групу за вищезазначеним фахом.

ТЕРМІНИ НАВЧАННЯ

2 МІСЯЦЯ

ЗДАЧА ІСПИТУ

Після закінчення курсу випускники здають теоретичний іспит комісії за участю інспектора Державної служби охорони праці. Успішно склавшим  іспит видається посвідчення і протокол встановленого зразка

ДОКУМЕНТИ

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ
 • ПАСПОРТ
 • ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ
 • ВИСНОВОК ПОПЕРЕДНЬОГО МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ (ОБСТЕЖЕННЯ) ПрофПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ПРОФЕСІЇ: «ОПЕРАТОРА ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СТАНЦІЇ _»
 • 1 ФОТОГРАФІЯ ФОРМАТУ 3X4
Обучения на слесаря по ремонту технологических установок.
Field is required!
Field is required!
Ваше имя
Field is required!
Field is required!
Ваш номер телефона
Field is required!
Field is required!
Ваш Email адрес
Field is required!
Field is required!