Подобається

Охорона праці та водій!

Охорона праці та водій!

Останнім часом до УК Славутич почали надходити чимало запитів від наших партнерів, замовників та слухачів з приводу того чи варто навчатися водієві на підприємстві правилам охорони праці?…

Тож роз’яснення актуального питання нам надав юрисконсульт УК Славутич — Черкасенко Юрій Васильович.


«- Доброго дня шановні керівники, слухачі курсів, замовники і наші клієнти, з великою повагою до Вас повідомляю, що :

У відповідності до статті 18 Закону України «Про охорону праці»

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.


Відповідно до пункту 1.3 Наказу МНС №964 Про затвердження правил з охорони праці на автомобільному транспорті — Навчання і перевірка знань з питань охорони праці працівників підприємств проводяться відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15.


Так! Ми знаємо, що керування автомобільним транспортом не належить до робіт з підвищенною небезпекою, проте робота, що пов’язана з управлінням наземним транспортом, включена до пункту 9 переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом N 263/121 Міністерства охорони здоров’я України, Держпраці України.


В свою чергу пункт 4.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою чітко вказує, що — Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121, проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових норм з охорони праці.»