Слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики ( КВП та А), Приладист (електронна техніка)

Код професії за державним класифікатором України  7242

Навчання на слюсаря КВПіА
Якщо ви

– людина, якій подобається бути причетною до правильного функціонування обладнання, вміти полагодити та прилад, що вийшов із ладу, пропонуємо опанувати професію слюсаря КВПтаА.


Основна задача фахівця – підтримувати у робочому стані режим автоматизації виробництва та функціонування обслуговуючих систем.

Знання і навички
Учбовий комбінат СЛАВУТИЧ - Курси та семінари

Вам доведеться зіткнутися з манометрами, амперметрами, регуляторами тиску, термодатчиками та іншими елементами складних комплексів, чия працездатність забезпечує необхідні режими, технологічні процеси виготовлення продукції, транспортування ресурсів.

Щоб повноцінно виконувати свої обов’язки, слюсарю КВПтаА потрібно:

 • Добре орієнтуватися в електротехнічній справі;
 • Мати навички у паянні дротів та виготовленні схем, бути спроможним змонтувати та переробити діючі схеми;
 • Вміти розбиратися з кресленнями, працювати з електровимірювальним устаткуванням та інструментом, програмувати мікроконтролери;
 • Робити перевірку створених вузлів;
 • Орієнтуватися у різноманітності існуючих матеріалів.
Обов’язки фахівця

Приймаючи робочу зміну, слюсар КВПтаА повинен здійснювати:

 • Перевірку функціонування КВП (контрольно-вимірювальних приладів) у вигляді окремого устаткування та комплексних систем;
 • Знаходити причини неполадок та вміти їх ліквідувати;
 • Проводити налагодження, ремонт, регулювання, налаштування існуючих та перероблених приладів, агрегатів, апаратів;
 • Робити креслення шкал та сіток, перерахування потрібних показників;
 • Вміти працювати з ремонтуючи ми інструментом та замірюючи ми пристроями.
Обучение рабочих

Кваліфікований слюсар, що має 7-8 розряд, спроможний працювати окремо. НА крупних підприємствах та організаціях пропонується робота у бригадах слюсарів КВПтаА, що дає можливість новачку переймати практичний досвід від старших колег.
Роботи виконуються у приміщеннях або на відкритому повітрі (на етапі встановлення устаткування або його ремонту).

Робітничі розряди
Учбовий комбінат СЛАВУТИЧ - Курси та семінари

Робітнику, який успішно пройшов навчання та приступив до виконання обов’язків, присвоюється 2-й розряд. Новачок приймає участь у перевірці, регулюванні та ремонті тепло вимірювальних, електромагнітних та оптико-механічних приладів. Під наглядом наставника йому доручають аналіз ситуації та виявлення причин виходу з ладу механізмів, устаткування. Молодий фахівець виконує монтаж простих сполучних схем, невеличку слюсарну обробку деталей.


Фахівець 8 розряду − це найбільш обізнаний майстер, який вміє налагодити, запустити, відремонтувати обладнання любого ступеню технічної складності. Він спроможний у випадку необхідності переробити схему функціонування, відновити зіпсовані механізми. Спеціаліст працює з мікропроцесорною технікою, електронно-обчислюваними схемами, програмованим устаткуванням, вміє скласти програму кореляції параметрів та систем, виконувати діагностику та повноцінне оновлення роботи приладів, систем, технологічних ліній.

Як приступити до опанування професії
1

Пропонуємо придбати базові навички у Навчальному комбінаті професійної освіти «Славутич». Ми підготували теоретичну програму, яка доповнена практичними заняттями з викладачами.

2

Ви засвоїте необхідні поняття, навчитеся читати прості схеми, отримаєте перший досвід у паянні схем, будете вміти проводити заміри, порівнювати отримані дані з необхідними, вносити деякі конструктивні зміни при виявленні неполадок к роботі приладів.

3

Навчання організоване таким чином, щоб було зручно для користувачів. Ми формуємо невеличкі групи, в яких увага приділяється кожному, хто планує отримати перспективну спеціальність.

4

Звертайтеся до Навчального комбінату професійної освіти «Славутич», щоб забронювати місце на найближчий тиждень навчання! Після завершення вам потрібно пройти кваліфікаційний екзамен,щоб отримати 2-4 розряд слюсаря КВПтаА.

ТЕРМІНИ НАВЧАННЯ

2 МІСЯЦІ

ЗДАЧА ІСПИТУ

Після закінчення курсу випускники здають теоретичний іспит комісії за участю інспектора Державної служби Охорони праці. Успішно склалавшим іспит видається посвідчення і протокол встановленого зразка

ДОКУМЕНТИ

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ
 • ПАСПОРТ
 • ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ
 • ВИСНОВОК ПОПЕРЕДНЬОГО МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ (ОБСТЕЖЕННЯ) Проф ПРИДАТНОСТІ ДЛЯ ПРОФЕСІЇ: «Слюсаря»
 • 1 ФОТОГРАФІЯ ФОРМАТУ 3X4